Sākums>Makšķerēšana>e-Loms>Ūdenstilpnes dati

starAktualitātes

Visas aktualitātes

Usmas ezers

Informācija ūdenstilpju apsaimniekotājiem: Informējam, ka e-pakalpojumi.lv portālā no 2022. gada 1. februāra nebūs pieejami e-Loms pakalpojumi. Apsaimniekotāji turpmāk aicināti izmantot manacope.lv pakalpojumus.

Informācija makšķerniekiem: Ja vēlaties saņemt kādu no e-Loms pakalpojumiem, bet ūdenstilpju sarakstā neredzat sev vēlamo, meklējiet to manacope.lv vai sazinieties ar ūdenstilpes apsaimniekotāju.
zoom Palielināt karti
Ūdenstilpnes nosaukums Usmas ezers
Ūdenstilpnes tips Ezers
Novads Ventspils novads
Attālums līdz Rīgai 120.6 km
Sastopamās zivis Līdaka, Asaris, Karūsa, Karpa, Vēdzele, Grundulis, Ķīsis, Līnis, Plaudis (Breksis), Rauda, Zutis, Sapals, Zandarts, Plicis
 
Usmas ezers ir liels ezers Ventspils novada Usmas pagastā, robežojas ar Kuldīgas novadu un Talsu novadu. Pēc platības piektais lielākais ezers Latvijā, pēc ūdens tilpuma - otrs lielākais. Salu kopējā platība - 4,2 km2. Viskūžu sala ir lielākā ezeru sala Latvijā - 309,2 ha. Starp Viskūžu salu un sauszemi ir upei līdzīgs šaurums - Amjūdzupe. Ap ezeru plešas vieni no lielākajiem mežu masīviem Latvijā, daudzviet ezera krasti pirmatnēji, maz pārveidoti. Arī ezera salas klāj mežs. Ietek Tīrukšupe, Baņģeva, Kāņupe u.c. Ap ezeru - pauguraines, iekšzemes kāpas. Krasti pārsvarā lēzeni, bet vietām arī stāvi. Dziļākā vieta - Kapkrāsns (16.9 m) atrodas ezera dienvidu daļā - Baznīcērtē. 1912. gadā tika nodibināts Latvijā pirmais rezervāts - Moricsalas rezervāts, iekļaujot arī ezera daļu — Luziķērti un Lielalksnītes salu. Dabas liegums "Viskūžu sala" (2004). Populāra burāšanas vieta, ap ezeru ir daudz atpūtas bāzes.
Atgriezties ūdenstilpju meklētājā
 

Šai ūdenstilpnei šobrīd makšķerēšanas licences nav pieejamas


Makšķerēšanas licenču izsniedzējs
Biedrība "Usmas krasts"
Reģ. Nr. 40008071891
Ventspils nov., Usmas pag., "Priežkalni", LV-3619
Tel: 26103315
E-pasts: info@usmasezers.lv
Licencētās makšķerēšanas nolikums