Sākums>Makšķerēšana>e-Loms>Ūdenstilpnes dati

starAktualitātes

Visas aktualitātes

Papes ezers un Papes kanāls

Informācija ūdenstilpju apsaimniekotājiem: Informējam, ka e-pakalpojumi.lv portālā no 2022. gada 1. februāra nebūs pieejami e-Loms pakalpojumi. Apsaimniekotāji turpmāk aicināti izmantot manacope.lv pakalpojumus.

Informācija makšķerniekiem: Ja vēlaties saņemt kādu no e-Loms pakalpojumiem, bet ūdenstilpju sarakstā neredzat sev vēlamo, meklējiet to manacope.lv vai sazinieties ar ūdenstilpes apsaimniekotāju.
zoom Palielināt karti
Ūdenstilpnes nosaukums Papes ezers un Papes kanāls
Ūdenstilpnes tips Ezers
Novads Rucavas novads
Attālums līdz Rīgai 204.6 km
Sastopamās zivis Līdaka, Asaris, Forele, Karūsa, Vēdzele, Grundulis, Ķīsis, Līnis, Plaudis (Breksis), Rauda, Zutis, Plicis
 
Ezers atrodas 8 km uz R no Rucavas. No Baltijas jūras to atdala 1-2 km plata kāpu josla. Tas ir publiskais ezers, kas atrodas DP „Pape” lieguma zonā. Ezera kopējā platība ir 3728 ha, spoguļlaukums ir 1205 ha. Ezera garums 8,3 km, ezera vid. platums 2,8 km, krasta līnijas garums 40,4 km. Ezers ir ļoti sekls, vid. dziļums 0,5 m, lielākais dziļums ap 2m. Dziļākās vietas ir ezera A daļā pret Kalnišķiem un Brušvitiem. Ietekme ūdens apmaiņā ir jūras ūdeņiem, kas, ieplūstot regulāri ezerā, veido īpatnējo lagūnas tipa ezeriem raksturīgo bioloģisko daudzveidību. Tā dibens ir līdzens, ar līdz 5m biezu dūņu slāni. Caurtekošs ezers. Kopējais ezera aizaugums ap 80%. Aizaugumu sastāda galvenokārt niedres, meldri, grīšļi, lēpes, glīvenes. Ezera krasti pārsvarā zemi, smilšaini, R un ZR krastā kūdraini, A un DR malā smilšaini, bet Z galā akmeņaini. Ļoti izrobota krasta līnija, daudz pussalu. Atkarībā no ezera ūdens līmeņiem pussalas pārveidojas par salām un otrādi (5-12 salas).
Atgriezties ūdenstilpju meklētājā
 

Šai ūdenstilpnei šobrīd makšķerēšanas licences nav pieejamas


Makšķerēšanas licenču izsniedzējs
NDB "Papes dabas parka fonds"
Reģ. Nr. 40008112028
Pagastmāja, Rucava, Rucavas novads, LV-3477
Tel: 29224331
E-pasts: dabaslietas@gmail.com
Licencētās makšķerēšanas nolikums