Sākums>Aktualitātes

Aktualitātes

Taupi laiku un iestājies bērnudārza rindā elektroniski

Ceturtdiena 14.02.2019

Jaunajās ģimenēs, īpaši svarīgs jautājums ir par bērnu nodrošināšanu ar vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Lai iestātos bērnudārza rindā, ja pašvaldība nepiedāvā elektronisko reģistrēšanās programmu, vecāki dodas uz izvēlēto bērnudārzu un reģistrējas rindai. Šādi reģistrējoties visiem sev vēlamajiem bērnudārziem. Atzīsim, ka process ir laikietilpīgs gan pašiem vecākiem, gan arī bērnudārza vadībai. ZZ Dats sadarbībā ar vairākām pašvaldībām šo problēmu risināja balstoties uz labas un efektīvas pārvaldības principiem – izstrādājot atklātu, vienkāršu un bērnu vecākiem viegli pieejamu un pārskatāmu bērnu reģistrēšanu pirmsskolā elektroniski.
Šobrīd jau 10 Latvijas pašvaldības izmanto šo programmu, lai savu bērnu pierakstītu pirmsskolas izglītības iestādē elektroniski. Elektroniski reģistrējoties bērnudārza rindai pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv ir virkne faktoru, kas ļauj vecākiem ietaupīt laiku:

 • iespēja elektroniski reģistrēt pieteikumu portāla epakalpojumi.lv reģistrā, ar vienu pieteikumu piesakoties uz vairākām pašvaldības pirmsskolas iestādēm vienlaicīgi nosakot prioritātes;
 • apskatīt pašvaldības pirmsskolas pieteikumu reģistru un sekot bērna vietas izmaiņām rindā;
 • apskatīt agrāk reģistrētos pieteikumus, veikt izmaiņas pieteikumā, saņemt uzaicinājumu par piedāvāto vietu elektroniski;
 • sazināties ar pašvaldību, nosūtot savu jautājumu vai ierosinājumu uz pašvaldību.

Vecākiem jebkurā laikā (piemēram, dzīvesvietas maiņas gadījumā u. c.) ir iespēja papildināt vai mainīt reģistrācijas pieteikuma formu, kā arī ir iespēja sekot līdzi rindas virzībai. Kā arī bērnu atlasi uz iestādi veic sistēma, līdz ar to nepastāv cilvēciskais faktors.
Ja tava pašvaldība nenodrošina šo pakalpojumu, tev ir tiesības to pieprasīt. Pašvaldības darbiniekiem šis rīks ir viegli administrējams un pārskatāms, kas nodrošina veiksmīgu mijiedarbību starp pašvaldību, izglītības iestādēm un vecākiem. Pirmsskolu rindu administrēšanas funkcionalitāte vienotajā pašvaldību sistēmā (VPS) pašvaldības darbiniekiem:

 • pieteikumu reģistrācija reģistrā, saņemot tos klientu apkalpošanas centrā;
 • pieteikumu pārvaldība un apstrāde, iespēja veidot pārskatus un plānošanas aktivitātes;
 • uzņemšanas saraksta veidošana;
 • uzaicinājumu pārvaldība.

ZZ Dats atbalsts pašvaldībai Pirmsskolu rindu lietojumprogrammas ieviešanā:

 • atbalsts datu apmaiņas līgumu ar ārējiem reģistriem noslēgšanai;
 • atbalsts pašvaldības saistošo noteikumu pielāgošanā elektroniskā procesa nodrošināšanai;
 • sākotnējo pieteikumu imports no pašvaldības esošā reģistra;
 • lietotāju atbalsts sistēmas ieviešanas laikā un tālākā darbu.

Šobrīd Latvijā šādu pakalpojumu piedāvā tikai ZZ Dats. Ja arī Jūsu pašvaldībā ir aktuāls jautājums, kā uzlabot bērna pieteikšanas un uzņemšanas pirmsskolas izglītības iestādē procesu - iespējams, ZZ Dats piedāvātā Pirmsskolu rindu lietojumprogramma ir vispiemērotākais risinājums.

Atpakaļ uz sarakstu