Sākums>Aktualitātes

Aktualitātes

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam četrās dienās pieteiktas gandrīz 19 000 mājsaimniecības

Trešdiena 05.10.2022

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam pirmajās četrās dienās pieteiktas gandrīz 19 000 mājsaimniecības, un 95% no iesniegumiem norādīts, ka iesniedzēji vēlas saņemt vienreizēju 60 eiro atbalstu apkurei ar malku, nepievienojot čeku, apstiprina portāla SIA "ZZ Dats" direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

"Kopš 1. oktobra, kad daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.epakalpojumi.lv, pieteikumu iesniegšanas intensitāte vērojama vienmērīga. Redzam, ka pašreiz lielākā iedzīvotāju interese ir saņemt vienreizējo atbalstu, kura pieteikšanai atvēlēti divi mēneši līdz 2022. gada 30. novembrim" stāsta SIA “ZZ Dats” direktors Edžus Žeiris.

Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikšanās atbalsta pasākumiem iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju, ja tās patēriņš mēnesī ir vairāk nekā 500 kWh. Lai izmantotu šo iespēju, mājokļa īpašniekam vai īrniekam portālā jāautorizējas ar E-paraksta viedkarti, E-ID identifikācijas karti vai kādu no internetbankām.

Kopš 2022. gada 1. oktobra līdz 4. oktobra plkst. 18.40 portālā www.epakalpojumi.lv atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti 18 570 iesniegumi. No tiem 12219 bija iesnieguši iedzīvotāji, autorizējoties portālā, bet 6351 iesniegumu reģistrējušas pašvaldības, kas organizē iedzīvotāju iesniegumu reģistrēšanu klātienē kādā no pašvaldības iestādēm.

Pēc "ZZ Dats" rīcībā esošās informācijas 0,5% no reģistrētajiem iesniegumiem ir, lai saņemtu atbalstu par apkurei iegādāto malku un 4,5% par iegādātajām briketēm un granulām, klāt pievienojot darījumu apliecinošu maksājuma dokumentu – čeku. 95% no iesniegumiem norādīts, ka tā iesniedzēji vēlas saņemt atbalstu apkurei ar malku, nepievienojot čeku – šādi katrs no iesniedzējiem var saņemt vienreizēju 60 EUR atbalstu vienam mājoklim.

Atpakaļ uz sarakstu