Sākums>Aktualitātes

Aktualitātes

Vēl var pagūt pieteikties mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājuma kompensācijai

Piektdiena 28.04.2023

Mājsaimniecības atbalstam par apkures vajadzībām iegādāto granulu, skaidu brikešu, malkas kurināmo, klāt iesniedzot maksājumu apliecinošu dokumentu, vēl var pieteikties līdz 30. aprīlim, bet atbalstam par izmantoto elektroenerģiju, dīzeļdegvielas vai sašķidrinātās naftas gāzes kurināmo varēs turpināt iesniegt līdz 31. maijam. Apkurē izmantoto energoresursu atbalstam valsts iedzīvotājiem izmaksājusi 15,47 miljonus eiro, un kopš 2022. gada oktobra energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam no mājsaimniecībām saņemti 253 tūkstoši pieteikumi, 135 tūkstoši no tiem reģistrēti portālā www.epakalpojumi.lv, informē SIA "ZZ Dats" direktors un portāla izstrādātājs Edžus Žeiris.

"Sākotnēji iedzīvotājiem pilnībā nebija skaidrs, kā aizpildīt pieteikumus, kādus un par kuru apkures veidu iesniegt čekus vai citus maksājuma dokumentus, vai var pieteikties atbalstam, ja ir kombinēta apkure u.tml. Mūsu vērojumi par www.epakalpojumi.lv veiktajām darbībām liecina, ka pakāpeniski kļuva mazāk pieteikumu, kam atbalsts nav piešķirts tāpēc, ka iesniegums nav aizpildīts atbilstoši prasībām. Populārākā atbalsta veida statusu nemainīgi saglabājis vienreizējs atbalsta maksājums 60 eiro apmērā par apkurē izmantoto malku, ja nav čeka" stāsta SIA "ZZ Dats" direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

Aprīlis ir pēdējais mēnesis, kad iedzīvotāji, pievienojot darījuma apliecinošus dokumentus, var iesniegt pieteikumus mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājuma kompensācijai par iegādāto malku, granulām un briketēm. Iesniedzējiem jāņem vērā, ka par vienu apkures veidu mēnesī var iesniegt tikai vienu pieteikumu. Piemēram, ja aprīlī būs jau iesniegts iesniegums par konkrētu apkures veidu, to vairāk nebūs iespējams izdarīt. Tāpat vienā iesniegumā var pievienot vairākus maksājumu dokumentus, un, ja tādi palikuši no citos mēnešos iegādātā kurināmā, dokumentus jāpievieno aprīļa pieteikumam. Pēc aprīļa šos pieteikumus vairs nevarēs iesniegt, uzsver SIA "ZZ Dats" direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

Jāatgādina, ka valsts atbalsta arī mājsaimniecības ar kombinētu apkuri, bet tad nepieciešams iesniegt pieteikumu katram apkures veidam atsevišķi.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto dīzeļdegvielu, sašķidrinātās naftas gāzi, mājsaimniecībām jārīkojas līdzīgi kā cita apkures veida pieteikumu iesniedzējiem – jāaizpilda pašvaldībai adresēts pieteikums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis. Daļēji tiks kompensēts izmaksu pieaugums par periodu no 2022. gada 1. maija līdz šī gada 30. aprīlim, uzrādot maksājumu apliecinošu dokumentu, taču pieteikumus par šo periodu var iesniegt līdz 31. maijam.

Piesakot atbalstu par apkurē izmantoto elektroenerģiju, iedzīvotājiem jāņem vērā, ka kompensēti tiek rēķini, kuros mēnesī patērētais elektroenerģijas apjoms pārsniedz 500 kWh, un elektroenerģijas cena bez PVN pārsniedz 0.160 EUR/kWh. Savukārt mājsaimniecībai, kas apkurē izmanto dīzeļdegvielu, var saņemt valsts atbalstu 50% apmērā no 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,69 eiro par litru bez PVN, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru bez PVN.
Dati par atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām apkopoti 2023. gada 17. aprīļa pulksten 09:00 par periodu no 2022. gada 1. oktobra.

Plašāka informācija par to, kas ir energoresursu atbalsts, pieejama šeit: https://www.epakalpojumi.lv/Services/ERA/Info.aspx

Atpakaļ uz sarakstu