Sākums>Aktualitātes

Aktualitātes

Mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājuma kompensācijai var reģistrēties līdz maija beigām

Pirmdiena 15.05.2023

Noslēgusies pieteikšanās mājsaimniecības atbalstam par apkures vajadzībām iegādātajām granulām, skaidu briketēm, malku, klāt iesniedzot maksājumu apliecinošu dokumentu – šim atbalsta veidam saņemti 18911 tūkstoši pieteikumi, 12088 tūkstoši no tiem reģistrēti portālā www.epakalpojumi.lv, informē SIA “ZZ Dats” direktors un portāla izstrādātājs Edžus Žeiris. Savukārt atbalstam par izmantoto elektroenerģiju un dīzeļdegvielas vai sašķidrinātās naftas gāzes kurināmo varēs turpināt reģistrēties līdz 31. maijam.

"Apkurē izmantoto energoresursu atbalstam valsts iedzīvotājiem izmaksājusi 15.67 miljonus eiro, un kopš 2022. gada oktobra energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam no mājsaimniecībām pavisam saņemti 255 tūkstoši pieteikumi. Populārākais atbalsta veids bijis vienreizējs atbalsta maksājums 60 eiro apmērā par apkurē izmantoto malku, ja nav čeka" norāda SIA "ZZ Dats" direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektrību un dīzeļdegvielas vai sašķidrinātās naftas gāzes kurināmo, mājsaimniecībām jāaizpilda pašvaldībai adresēts pieteikums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis.
Tika pieņemts, ka mājsaimniecībai gadā vidēji nepieciešama viena tonna sašķidrinātās naftas gāzes, tāpēc valsts atbalsts noteikts 50% apmērā līdz 1000 kilogramiem sašķidrinātās naftas gāzes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Piesakot atbalstu par apkurē izmantoto elektroenerģiju, iedzīvotājiem jāņem vērā, ka kompensēti tiek rēķini, kuros mēnesī patērētais elektroenerģijas apjoms pārsniedz 500 kWh, un elektroenerģijas cena bez PVN pārsniedz 0.160 EUR/kWh. Savukārt mājsaimniecībai, kas apkurē izmanto dīzeļdegvielu, var saņemt valsts atbalstu 50% apmērā līdz 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,69 eiro par litru bez PVN, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru bez PVN.
Dati par atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām apkopoti 2023. gada 10. maija pulksten 10.00 par periodu no 2022. gada 1. oktobra.
Maijs ir pēdējais mēnesis, kad iedzīvotāji, pievienojot darījuma apliecinošus dokumentus, var iesniegt pieteikumus mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas, dīzeļdegvielas vai sašķidrinātās naftas gāzes kurināmo sadārdzināmā kompensācijai.
Mājsaimniecības atbalstam par apkures vajadzībām iegādātajām granulām, skaidu briketēm, malku, klāt iesniedzot maksājumu apliecinošu dokumentu, varēja pieteikties līdz 2023. gada 30. aprīlim.
Plašāka informācija par to, kas ir energoresursu atbalsts, pieejama šeit: https://www.epakalpojumi.lv/Services/ERA/Info.aspx.

Atpakaļ uz sarakstu